Мени

Предмети

• Школски календар

14. Jun 2022 23:27ПРАВИЛНИК o календару образовно-васпитног рада средњих и основних школа за школску 2022/2023. годину
  • Мини баскет 2022.

29. Maj 2022 23:29Отворен 3.Мини баскет фестивал

Јул 2022
НЕДПОНУТСРЕЧЕТ ПЕТСУБ

Администрација

Дан особа са инвалидитетом 2021.

Датум: 03. Decembar 2021 19:06 Категорија: Новости

Обележен Дан особа са инвалидитетом

"Spasimo hranu - spasimo humanost"

Датум: 28. Novembar 2021 13:49 Категорија: Новости

Fondacijа Ana i Vlade Divac

Kosarkaske table

Датум: 04. Novembar 2021 19:24 Категорија: Новости

Hvala prijateljima iz kompanije "Alfa-Plam"

Дан школе

Датум: 27. Oktobar 2021 00:57 Категорија: Новости

Свечано прослављен Дан школе спортским активностима и свечаном приредбом.

Дан здраве хране

Датум: 17. Oktobar 2021 13:57 Категорија: Новости

Дан здраве хране обележен 15.10.2021.

Дечја недеља 2021.

Датум: 09. Oktobar 2021 21:31 Категорија: Новости

Дечја недеља 4-8. октобра 2021. године "Дете је дете да га волите и разумете"

Понедељак 4.10.2021.  "Отварање Дечје недеље"
Уторак 5.10.2021.  "И ако ти није право, најбоље је јести здраво"
Среда 6. 10 2021. "Дан за доброту"
Четвртак 7.10.2021. "Смеши се свете, расте дете: лепа реч на дар"
Петак 8.10.2021. "Заједно смо и лепши и јачи"

Донирање намештаја за ППП

Датум: 19. Mart 2021 09:41 Категорија: Новости

Предузеће "Radulović M&S doo" донирало је ормариће за опремање учионице за припремноо-предшколски програм у вредности од 50 000 динара.

Обавештење

Датум: 16. Mart 2021 10:09 Категорија: Новости

Информација за родитеље у вези са еЗаказивањем термина за упис и тестирање детета у ОШ

И ове године родитељи / други законски заступници који су грађани Републике Србије могу електронским путем да закажу на Порталу еУправа термин за упис и тестирање детета у основну школу покретањем услуге еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ.

Потребно је да:

• Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs

• Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ)

• Закажете термин у школи којој Ваше дете територијално припада

Приликом уписа није потребно да прилажете документа, јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:

• Извод из матичне књиге рођених

• Уверење о пребивалишту

• Уверење о похађању припремног предшколског програма

• Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење*

* Изузетак је само лекарско уверење уколико сте преглед обавили код приватног лекара.

Напомена 1: Термин можете да откажете 24 часа раније. Уколико не откажете термин и не дођете у заказаном термину у школу, систем Вам неће дозволити да наредних 14 дана резервишете нови термин за упис и тестирање детета у основну школу електронским путем. У том случају, родитељи ће морати директно да се обрате школи и закажу нови термин.

Напомена 2: Уколико имате додатна питања и недоумице у вези са заказивањем термина, обратите се контакт центру на 011/73-505-57. Телефонска подршка доступна је од 22. марта 2021. године и током трајања уписа у основне школе сваког радног дана од 7.30 до 15.30 часова.

"Чувам те "

Датум: 10. Mart 2021 08:59 Категорија: Новости

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ, РОДИТЕЉЕ, ЗАПОСЛЕНЕ
Обавештавамо вас да Национална платформа „Чувам те“, која представља прву националну платформу за превенцију и заштиту од насиља у школама у Србији, почиње са радом.
Национална платформа има за циљ координицију и јачање интерсекторске сарадње свих надлежних институција у борби против насиља. Поред вршњачког насиља које је у фокусу ове платформе, она представља и алат који ће нам помоћи у борби против насиља према свим запосленима у установама образовања и васпитања широм Србије. Министарство просвете, науке и технолошког развоја је континуирано учествовало у процесу израде платформе и креирању садржаја платформе - информативног материјала, обука за ученике, родитеље, запослене у установама образовања и васпитања. На Националној платформи „Чувам те“ налазе се и сегменти које се односе на информисање и едукацију. У оквиру сегмента информисања могу се пронаћи информације о облицима насиља, препознавању и поступању у случајевима насиља, злостављања и занемаривања у складу са званичним процедурама надлежних ресора. На платформи ће се континуирано објављивати едукативни материјали из области превенције и заштите од насиља, које ће припремати сарадници надлежних министарстава. Едукативни садржаји су намењени свим родитељима, наставницима и ученицима. Заједничким деловањем, посвећено и континуирано можемо радити на стварању безбедног и подстицајног окружења за раст и развој сваког појединца школске заједнице.
Националној платформи "Чувам те", можете приступити на домену: https://www.cuvamte.gov.rs/
www.cuvamte.gov.rs

Међународни дан борбе против вршњачког насиља

Датум: 25. Februar 2021 11:16 Категорија: Новости

Сваке последње среде у фебруару, обележава се Међународни дан борбе против вршњачког насиља, под називом "Дан розих мајица".
Све је почело 2007. године, када је група активиста у једној канадској провинцији покренула иницијативу након што је канадски ученик Чарлес МекНил у школу дошао са розе мајицом на себи и због тога претрпео ругање и вербално насиље од својих вршњака. Ученик је розе мајицу обукао у знак подршке мајци оболелој од карцинома дојке. Активисти су купили 50 розе мајица и поделили их његовим вршњацима у школи који су их носили као подршка дечаку. Ученици су почели и сами да долазе у школу облачећи розе мајице, које су тако постале симбол борбе против вршњачког насиља у школама који се широм света обележава последње среде у фебруару.